Zadajte meno a email a zašleme vám eBook zdarma

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Výhody infra vykurovania

Jednoduchosť, kompaktnosť, funkčnosť a v neposlednom rade krása a elegancia je to čo robí infrapanely Redwell unikátne a jedinečné.

 

Príjemná a zdravá životná klíma:

Pomocou kombinácie teplejších múrov, nižšej teploty vzduchu, minimálnej prašnosti a rovnomernej vlhkosti vzduchu dosahujeme vytvorenie príjemnejšieho a zdravšieho životného prostredia.

 

Dizajn:

        

Každý z nás má svoj vlastný vkus a štýl, ku ktorému zvyčajne fádne bežné vykurovacie teleso nepatrí. Bežné vykurovacie telesá nie sú veľmi dekoratívne a nezriedka zaberajú priestor nábytku. Práve tu sme sa našli a ponúkame Vám možnosť riešiť kúrenie v súlade s vašim individuálnym vkusom. Najširšia ponuka prevedenia infrapanelov umožňuje prispôsobiť sa každému typu interiéru a uspokojiť tak aj  najnáročnejších klientov. Vyberať môžete od základných bielych prevedení s možnosťou výberu aj vlastného motívu cez bezrámové sklá, zrkadlá a popisovacie tabule, to všetko v rôznych typoch rámov. Základné tvary možno vyberať od plochých obdĺžnikových alebo okrúhlych až po vykurovacej gule. Infrapanely je možné dodať aj v mobilnom prevedení s transportným kolieskom alebo v prevedení vykurovací stĺp trojhranný aj štvorhranný.

 

Suché a zdravé murivo:

Vďaka obdobnému princípu vykurovania ako u kachľových pecí, teda "sálavého spôsobu vykurovania" dochádza k ohrevu vnútorných stien a priečok na nepatrne vyššiu teplotu než je teplota vzduchu. Vzduch sa od takto ohriatych stien ohrieva až sekundárne. Princíp je opačný tomu, keď z chladničky vyberieme pohár vody do prostredia s teplejším vzduchom a na pohári sa vytvorí vodný kondenzát. Podobne je tomu aj u klasického vykurovania, kedy ohrievame vzduch a murivo je chladnejšie. Tiež dochádza k zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu chladnejšieho muriva, ktoré vlhne a zhoršujú sa jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Pri sálavom spôsobe vykurovania sú teploty vzduchu a stien opačné a teda vlhkosť teplejšieho muriva je odovzdávaná chladnejšiemu vzduchu = murivo je vysúšané a zlepšujú sa jeho tepelno-izolačné vlastnosti.

 

Lepšia tepelná pohoda:

Väčšina ľudí dokáže vnímať pocit chladu v miestnosti napríklad u veľkých presklených okien či výkladov. Rovnaký pocit môžete mať tiež pri pobyte v miestnosti s vonkajšími múrmi v nedostatočnej hrúbke, kedy dochádza k ich prechladnutiu. Hoci teplota v miestnosti je nastavená optimálne, vy budete mať pocit chladu a je potrebné pridať niekoľko stupňov Celzia, s negatívnym dopadom na Vašu peňaženku. Tiež konvekčné spôsoby vykurovania s cirkuláciou vzduchu bežne spôsobia rozdiel medzi podlahou a stropom cca 5-10 °C. Sálavé infrapanely Redwell pri vhodnom umiestnení rovnomerne prehrievajú celý vykurovaný priestor. Rozdiely teplôt medzi podlahou a stropom dosahujú cca 1 °C a teda na Vás nepôsobia chladné plochy stien či podláh. Je dosiahnutá lepšia tepelná pohoda pri nižšej teplote v miestnosti. Už nikdy studené nohy! Infrapanely nie sú všeliek, tepelným stratám je potrebné v prvom rade zamedziť.

 

Vysoká bezpečnosť prevádzky a životnosť infrapanelov:

Infrapanely Redwell spĺňajú prísne podmienky pre udelenie certifikátov RW TUV, IGEF, CE, ČSA.
Certifikované riadenia kvality výroby infrapanelu EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004 zaručuje vysokú akosť a spoľahlivosť. Bezpečnosť prevádzky je daná tiež technickým krytím tzv. IP. Infra panely spĺňajú krytie IP65 (odolnosť voči nečistotám úplne a voči striekajúcej vode zo všetkých smerov) pri montáži na priamo do krabičky o rovnakých technických parametroch. Pri zapojení do zásuvky cez štandardne dodávaný kábel je krytie len IP20. Regulácia infrapanelu je riešená externým termostatom zopínajúcim prívod elektrickej energie. S ohľadom na vysokú životnosť panelu nie je termostat jeho súčasťou. Panel neobsahuje žiadne mechanické súčasti znižujúce jeho prevádzkovú spoľahlivosť.

 

Relatívne nízke obstarávacie náklady a nároky na priestor:

Celý vykurovací systém s infrapanelmi Redwell obsahuje iba vykurovacie telesá, termostaty a prívody elektrickej energie. Žiadne ďalšie materiálové náklady nie sú potrebné. Nebudujú sa komíny, technické miestnosti, rozvody vody v stenách či podlahách, nekopú sa prípojky plynu, neplatia sa revízie a opravy zariadení, nevymieňajú sa opotrebované obehové čerpadlá a ventily, kúrenie je možné odmontovať a použiť v inom priestore a v neposlednom rade možno ušetriť na dekorácií. Infrapanely možno dodať s ľubovoľným motívom či rámom a kúrenie v interiéri "schovať" podľa Vašich predstáv. Kúrenie sa potom stane neoddeliteľnou súčasťou Vašich domovov.

 

Jednoduchá obsluha:

Infrakúrenie Redwell je obsluhované priestorovými termostatmi ľubovoľného typu so zodpovedajúcou prúdovou zaťažiteľnosťou. Je možné použiť od bežných mechanických cez digitálne až po centrálne počítačom riadené jednotky s GSM modulmi.

 

Získanie vykurovacej sadzby DD5:

Infrakúrenie Redwell spĺňa podmienky pre získanie priamo výhrevné sadzby SSE tarifa DD5, SPP tarifa D3. Oproti bežným tarifám je cena za NT cca polovičné a za túto cenu 20 hodín denne beží celý vykurovací systém a celá domácnosť. Sporíme teda nielen na vykurovaní, ale aj na prevádzke domácnosti. Za rok možno takto u domácich spotrebičov ušetriť 30 až 40% nákladov na ich prevádzku.

 

Video Redwell:

Získať ebook ZADARMO

 

Zadajte meno, mesto a email a získate ebook Zadarmo:   20 dôvodov prečo vykurovať infrapanelmi Redwell

 

Redwell záruka kvality

Pri nákupe Redwell infračervených panelov si kúpite výrobok, ktorý bol vyrobený v najmodernejších výrobných závodoch     viac...

On-line cenová ponuka zdarma

 

Formulář byl odeslán, děkujeme.